Piirikomiteat

PIIRIKOMITEAT – DISTRIKTSKOMMITTÉER – DISTRICT COMMITTEES

 

Jäsenyyskomitea – Medlemskap – Membership

Puheenjohtaja - Ordförande - Chairman

Raine Nikander, Vihti Nummela
Mobile: +358-400-506 445
E-mail:raine.nikander@gmail.com

Jäsenet - Ledamöter - Menbers

Marika Aspila, Vihti
Mobile: +358-50-536 2336
E-mail: marika.aspila@skr.fi
Kari Ehari, Maneesi-Helsingfors Manegen
Mobile:+358-400-673 103
E-mail: kari.ehari@reconos.fi
Raivo Hellerma, Tallinn
Mobile: +372-50-930 69
E-mail:rvhellerma@gmail.com
Sakari Karjalainen, Kluuvi-Gloet
Mobile: +358-400-818 910
E-mail: sakari.karjalainen@cancer.fi
Pertti  Sistonen, Vihti Nummela
Mobile: +358-50-525 0345
E-mail: pertti.sistonen@pp2.inet.fi
 

Viestintäkomitea – Kommunikation – Communication

Puheenjohtaja – Ordförande – Chairman                                         

Marika Aspila, Vihti
Mobile: +358-50-536 2336
E-mail: marika.aspila@skr.fi

Jäsenet – Ledamöter - Members


Jussi Itkonen, Munkkiniemi-Munknäs
Mobile: +358-40-158 9100
E-mail: jussi.itkonen@pp.inet.fi
Sakari Karjalainen, Kluuvi-Gloet
Mobile: +358-400-818 910
E-mail: sakari.karjalainen@cancer.fi
Estonian member TBN, xxx
Mobile: +372-xx-xx xxx
E-mail: aa.bb.@yyy.xx
Raine Nikander, Vihti Nummela
Mobile:+358-400-506 445
E-mail: raine.nikander@gmail.com
Maria Sipilä, Kanta-Espoo-Esbo Centrum
Mobile: +358-45-125 9809
E-mail: ma_sipila@yahoo.com

Sanna Kervinen, Tuusula
Mobile: +358-40-588 3415
E-mail: sanna.kervinen@topmanual.fi


Koulutuskomitea-Utbildning-Training

Puheenjohtaja – Ordförande – Chairman

Martin Heinrichs, Espoo Meri
Mobile: +358-400-622 057
E-mail: martinjheinrichs@outlook.com                                      


Jäsenet - Ledamöter - Members

Kauko Hämäläinen, Tikkurila-Dickursby
Mobile +358-50--366 3807
E-mail: kauko.hamalainen@helsinki.fi
Anne Salovaara, Tikkurila-Dickursby
Mobile +358-50-567 9300
E-mail: anne.salovaara@kolumbus.fi
Kari Kivinen, Kluuvi-Gloet
Mobile +358-50--408 0614
E-mail: timo.maki1@kolumbus.fi
Jorma Rättö, Hyvinkää
Mobile: +358-50-549 0185
E-mail: jorma.ratto@pp.inet.fi
Rain Eendra, Tartu Toome
Mobile: +372-50-97 129
E-mail: rain.eendra@vihmategija.ee

 

Itämerifoorum – Östersjöprojektet – The Baltic Sea Project

Puheenjohtaja – Ordförande – Chairman                                        

Päivi Kippo-Edlund, Borgå Västra-Porvoo-Läntinen
Mobile: +358-45-136 3534
E-mail: kippoedlund@gmail.com                                                            

Jäsenet – Ledamöter – Members 

Marika Aspila, Vihti
Mobile: +358-50-536 2336
E-mail: marika.aspila@skr.fi
Erkki Ilus, Herttoniemi-Hertonäs
Mobile: +358-40-173 3320
E-mail: erkki.ilus@gmail.com
Jyrki Kaija, Järvenpää-Kartano
Mobile +358-50-463 9826
E-mail: jyrki.kaija@luukku.com
Hannele Kauranne, Helsinki Finlandia Hall
Mobile: +358-400-618 439
E-mail: hannele.kauranne@gamil.com
Mats Lindholm, Ekenäs
Mobile: +358-44-762 3760
E-mail: mats.lindholm@novia.fi
Pekka Montonen, Borgå Västra-Porvee Läntinen
Mobile: +358-500-606 225
E-mail: pekka.montonen@pp.inet.fi
Liisa Stjernberg, Helsinki City West
Mobile +358-50-525 8475
E-mail: stjernberg.liisa@gmail.com
Edvin Ingman, Rotaract Espoo
Mobile +358-44-296 1728
E-mail: edvin.ingman@me.com

 

Rotarysäätiökomitea – Rotary Foundation – The Rotary Foundation, TRF

Puheenjohtaja – Ordförande – Chairman                   

Markku Stenvall, Espoo Meri
Mobile: +358-400-444 012
E-mail: markku.stenvall@kolumbus.fi

Jäsenet – Ledamöter – Members                               


Ari Aura, Kallio-Berghäll
Mobile: +358-400--287 227
E-mail: ari.aura@aurapartners.fi
Peter Floman,Borgå-Porvoo
Mobile: +358-40-578 7587
E-mail: peter.floman@pp.inet.fi
Erkki Ilus, Herttoniemi-Hertonäs
Mobile: +358-40-173 3320
E-mail: erkki.ilus@gmail.com
Jari Ohrankämmen, Munkkiniemi-Munknäs
Mobile: +358-50-568 8945
E-mail: jari.ohrankammen@nordea.fi
Fredrik Pressler,Helsinki International
Mobile: +358-50-598 8821
E-mail: fredrik.pressler@acceleratum.net
Erkki Teräväinen, Lovisa-Loviisa
Mobile: +358-40-504 7010
E-mail: erkki.teravainen@helsinki.fi
Hans Wickström, Munkkiniemi-Munknäs
Mobile: +358-400-424 780
E-mail: hasse.wickstrom@gamil.com

EPN-koordinaattori – EPN-samordnare – EPN-coordinator                                                                                      

Merja Roivainen, Töölö-Tölö
Mobile: +358-45-236 6225
E-mail: merja.roivainen@outlook.com

Stipendit - Stipendier - Scholarships

Hans Wikström, Munkkiniemi-Munknäs
Mobile: +358-400-424 780
E-mail: hasse.wickstrom@gmail.com
 

                                                                                      

 

Nuorisopalvelu - Ungdomstjänst - Youth Service

Puheenjohtaja – Ordförande – Chairman                                        

Juha Kuronen, Pasila-Fredriksberg
Mobile +358-50-523 3495
E-mail: juha.kuronen@pp2.inet.fi

 

Nuorisovaihto – Ungdomsutbyte – Youth Exchange

Puheenjohtaja – Ordförande – Chairman                   

Marja-Liisa Niinikoski, Kallio-Berghäll
Mobile +358-40-538 4541
E-mail: mlniinikoski@hotmail.com

 

Jäsenet – Ledamöter – Members


Heidi Lehmuskumpu, Helsinki-Finlandia Hall
Mobile +358-40-731 1640
heidi@lehmuskumpu.com
Kristiina Linnoinen, Helsinki-Helsingfors
Mobile: +358-50-526 1946
E-mail: kristiina.linnoinen@gmail.com
Laura Nummela, Helsinki-Finlandia Hall
Mobile: +358-40-849 2512
E-mail: hjal.nummela@gmail.com
Ismo Niiranen, Helsinki Vuosaari-Nordsjö
Mobile: +358-40-567 1710
E-mail: hjal.nummela@gmail.com
Tiit Kams, Viimsi
Mobile: +372-xx-xx xxx
E-mail: tiitkams@hot.ee
       

RYLA

Puheenjohtaja – Ordförande – Chairman 

Marja Honkaheimo, Helsinki-Finlandia Hall
Mobile: +358-44-518 6724
E-mail: marjahonkaheimo@gmail.com
 

Jäsenet - Ledamöter - Members

Juha Kuronen, Pasila-Fredriksberg
Mobile: +358-50-523 3495
E-mail: juha.kuronen@pp2.inet.fi
Sanna Palmu, Pasila-Fredriksberg
Mobile: +358-40-585 6945
E-mail: palmusanna@gmail.com  
Petri Sipilä, Tikkurila-Dickursby
Mobile: +358-45-670 8810
E-mail: petri.sipila@verkostokonsultit.fi
       


Kansainvälinen palvelu - International tjänst - International Service  - ICC

Puheenjohtaja - Ordförande - Chairman

Ilkka Torstila, Tammisaari-Ekenäs
Mobile +358-400--605 068
E-mail: ilkka.torstila@gmail.com

Ystävyysvaihto - Vänskapsutbyte - Rotary Friendship Exchange, RFE

Puheenjohtaja - Ordförande - Chairman

Ilkka Torstila, Tammisaari-Ekenäs
Mobile +358-400--605 068
E-mail: ilkka.torstila@gmail.com

Jäsenet - Ladamöter - Members

Taru Karikoski, Helsinki-Finlandia Hall
Mobile +358-500-605 837
E-mail: tarumia@icloud.com

Intercountry Committee

Puheenjohtaja - Ordförande - Chairman

Taru Karikoski, Helsinki-Finlandia Hall
Mobile +358-500-605 837
E-mail: tarumia@icloud.com

On to Honolulu, Hawai, Honolulu RI Convention 2020 promotion

Sakari Karjalainen, Helsinki Kluuvi-Gloet
Mobile: +358-400-818 910
E-mail: sakari.karjalainen@cancer.fi

Suomen Rotaryn Lääkäripankki – Finlands Rotarys läkarbank – Rotary Doctor Bank Finland (RDBF)

Yhteyshenkilö – Kontaktperson – Contact person   

Tuulikki Juusela, Rotary E-Club of Verkkorotary
Mobile: +358-50-564 1944
E-mail: tuulikki.juusela@womco.fi